pn-pt 8.00-17.00 +48 22 322 85 95
Strona główna / Informacje dla pasażerów linii lotniczych / Lufthansa – wszystko co powinieneś wiedzieć o bagażu podręcznym

Lufthansa – wszystko co powinieneś wiedzieć o bagażu podręcznym


Liczba przypadającego bagażu na podróżującego zależy od zarezerwowanej  klasy przelotu – wyróżniamy cztery klasy:
- Economy Class;
- Premium Economy Class;
- Bussines Class;
- First Class.

W klasach Economy oraz Premium Economy zabrać ze sobą możesz jedną sztukę bagażu podręcznego, natomiast w klasach Bussines oraz First są to dwie sztuki. Bez względu na wybraną klasę każda sztuka bagażu musi ważyć maksymalnie 8 kg a jej wymiary powinny mieścić się w zakresie 55 x 40 x 23 cm.

Przewóz płynów
W przypadku przewożenia płynów w  bagażu podręcznym na rejsach w obrębie UE oraz łączonych rozpoczynających się w UE możesz zabrać ze sobą płyny i żele, w pojemnikach mieszczących maksymalnie 100 ml substancji (maksymalna pojemność musi być nadrukowana na pojemniku). Wszystkie pojemniki muszą zostać spakowane w przeźroczyste, plastikowe torebki, z możliwością wielokrotnego otwarcia i zamknięcia. Maksymalna pojemność torebki to 1 litr. Na jednego podróżującego przypada jedna torebka.
Wyjątkiem są lekarstwa oraz jedzenie specjalne (np. jedzenie dla niemowląt), które możesz przewozić poza plastikową torebką.
Pamiętaj, że torebka z płynami jak również lekarstwa oraz jedzenie specjalne muszą zostać okazane oddzielnie w punkcie kontroli bezpieczeństwa.

Dodatkowy bagaż, który możesz bezpłatnie zabrać do kabiny:
- Dodatkowa mała sztuka bagażu (np. torba na laptopa, torebka, maksymalne wymiary
 to 40 x 30 x 10 cm);
-  Składany wózek dziecięcy, nosidełko lub fotelik samochodowy (na jedno dziecko przypada jedna
 z wymienionych rzeczy)
- Urządzenie ułatwiające poruszanie się, na przykład wózek inwalidzki czy sprzęt ortopedyczny.

Pamiętaj aby takie przedmioty jak: dokumenty osobiste, przedmioty wartościowe, telefony komórkowe, laptopy oraz lekarstwa przewozić ze sobą jedynie w bagażu podręcznym.